BigForum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BigForum

Hoşgeldiniz, Misafir.
Son Ziyaretiniz: Çarş. Ara. 31, 1969
Toplam Mesajınız: 0

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  

Atamızın vasiyetnamesi...

YazarMesaj
dad1
Caylak
Caylak

RuhHali : Atamızın vasiyetnamesi... Deli10
TuttuğuTakım : Atamızın vasiyetnamesi... 1450
+rep :
path=\"\" title=\"\" permalink=\"\">

Ex :
Atamızın vasiyetnamesi... Left_bar_bleue200 / 100200 / 100Atamızın vasiyetnamesi... Right_bar_bleue

Atamızın vasiyetnamesi... Empty
MesajKonu: Atamızın vasiyetnamesi...   Atamızın vasiyetnamesi... Icon_minitimeC.tesi Ağus. 02, 2008 7:21 am

Atamızın vasiyetnamesi... Note VASİYETNAMESİ"Malik olduğum bütün nutuk ve hisse senetleri ile Çankaya'daki menkul ve gayrimenkul emvalimi Halk Partisi'ne atideki şartlarla terk ve vasiyet ediyorum:

1-Nutuk ve hisse senetleri, şimdiki İş Bankası tarafından nemalandırılacaktır.

2- Her seneki nemadan bana nisbetleri şerefi mahfuz kaldıkça, yaşadıkları müddetçe, Makbule'ye ayda 1.000, Afet'e 800, Sabiha Gökçen'e 600, Ülkü'ye 200 lira ve Rukiye ile Nebile'ye şimdiki 100'er lira verilecektir.

3- Sabiha Gökçen'e bir ev de alınabilecek para verilecektir.

4-Makbule'nin yaşadığı müddetçe Çankaya'da oturduğu ev de emirlerinde kalacaktır.

5-İsmet İnönü'nün çocuklarına yüksek tahsillerini ikmal için muhtaç oldukları yardım yapılacaktır.

6-Her sene nemadan mutebakı miktar, yarı yarıya Türk Tarih ve Türk Dil Kurumlarına tahsis edilecektir."

Mustafa Kemal ATATÜRK

Atamızın vasiyetnamesi...
1 sayfadaki 1 sayfası